Neden Evrensel Sanatlar?

40 yılı aşkın süredir müzik eğitimi veren Evrensel Sanatlar, köklü ve saygın bir müzik eğitim kurumudur. Misyonu, Kompozitör Şef Tayfun Gültekin’in yönetiminde, akademik bir kadroyla öğrencilerine, dünya konservatuvarlarında okutulan metotlar ve kendi metotları eşliğinde; enstrüman eğitimi, armonisolfej ve kontrpuan gibi temel müzik disiplinlerinde üst düzey bir eğitim sunmaktır. Kurumumuz, öğrencilerini hem sanatsal gelişimleri hem de mesleki kariyerleri için hazırlamayı hedefler.


Enstrüman eğitimi, konservatuvar ve sanat merkezlerinin temel odak noktalarından biridir. Öğrenciler, geniş bir enstrüman yelpazesinde uzmanlaşabilirler. Piyano, keman, çello, flüt, trompet, saksafon, gitar ve daha pek çok enstrüman seçeneği sunulur.  Enstrüman eğitimine, öğrencilerin teknik becerilerini geliştirmeleri, yorumlama yeteneklerini artırmaları ve repertuvarlarını genişletmeleri için büyük önem verilir. Öğrenciler, yeteneklerini sergilemek ve ilerlemek için düzenli olarak konserlerde ve etkinliklerde performans sergilerler. Kaynağını pozitif ve sosyal bilimlerden alan müzik sanatının içinde, bireylerin virtüöz seviyesinde orkestra ve koro elemanları olarak yetiştirilmesi asıl amaçlarımızdandır.

Armoni, solfej ve kontrpuan eğitimleri, öğrencilerin müzikal anlayışlarını derinleştirmelerine yardımcı olur. Armoni dersleri, müzikteki akorlar, dizilimler ve tüm müzikal yapılarla ilgili temel bilgileri içerir. Solfej dersleri, öğrencilere müzik notası okuma, ritmik yeteneklerin geliştirilmesi ve müzikal ifade becerilerinin kazandırılması konularında yardımcı olur. Kontrpuan eğitimi ise öğrencilere çoklu seslerin nasıl bir arada kullanılacağı konusunda derinlemesine bir anlayış kazandırır ve besteleme becerilerini geliştirir.

 

Evrensel Sanatlar’ın eğitimci kadrosu, deneyimli ve nitelikli öğretmenlerden oluşur. Bu eğitimciler, kendileri de köklü müzik eğitimi geçmişine sahip olan profesyonel müzisyenlerdir. Öğrencilere, müzikal yeteneklerini en iyi şekilde geliştirebilmeleri için bireysel dersler ve toplu dersler aracılığıyla öğretim verirler. Ayrıca, öğrencilere ilham verecek ve yaratıcılıklarını destekleyecek farklı projeler, atölyeler ve etkinlikler düzenlenir. Sadece eğitim almak değil, yaşamı paylaşmak, ideallerimize ulaşırken doğru adımları atmamız için fikir ve eylem birliği içinde, hep birlikte var oluruz.

 

Evrensel Sanatları’ın eski öğrencileri, müzik dünyasında başarılı kariyerler sürdürmektedir. Öğrenciler, müzikal yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra sektördeki profesyonel ağlarını genişletecek fırsatlar da elde ederler. Kurumumuz, sıklıkla konserler ve sanatsal tüm faaliyetlere ev sahipliği yapar, böylece öğrenciler performans becerilerini sergileme fırsatı
bulurlar.

Scroll to Top