Hakkımızda

1980 yılında Tayfun Gültekin tarafından kurulan Evrensel Sanatlar Müzik Merkezi'nin kuruluşunun ana felsefesi; Türk Kültür ve Sanatını uluslararası platformlarda tanıtmak ve yaşatmaktır. Bu amaçla siz sanat sever insanları 'En büyük eser insandır' anlayışı ile bölümlerimize almaktayız. Bunun için kurs özellikli, hobisel çalışmalar içinde olmayıp gerçek anlamda yaşamımızın her anını iyi kullanarak, mesleklerimiz ne olursa olsun müzik sanatına orkestra ve koro elemanları kazandırmaktır.

Yetenek; hissettiğiniz alanda emek vermektir. Duygularınızın parmak uçlarında şekillendiğini görerek enstrümanınızı en güzel şekilde öğreneceksiniz.

Sınava karşı olduğumuz için, sınav yapmıyoruz. Hiçbir kurum ve kişi bir insanın yeteneğini ölçebilecek olguya sahip değildir.

Evrensel Sanatlar Müzik Merkezi’nin anlayışı müzik olgusunu; yaşatarak, hissettirerek sizlere vermektir. Bu alternatif kavramla müzik sanatına binlerce insan kazandırılmıştır.

Ayrıca; Kompozitör Şef olan Tayfun Gültekin yazdığı eserlerle çağımızın senfonik müzik anlayışını geliştirmiş geçmişten günümüze uzanan köklü değerlerimizin temsili olan geleneksel ezgilerimizin armonisini de ortaya çıkararak çok önemli katkılarda bulunmuştur. Sizlerle birebir çalışmalar içinde olurken enstrümanınızı keşfettiğinizi, müzik edebiyatının bütün inceliklerini öğrendiğinizi, Tayfun Gültekin’in anlayışında enstrümanınızda hedef alınan virtüöz seviyelere ulaşmış olacaksınız.

Orkestra ve koro çalışmalarında da hayallerinizin gerçekleştiğini göreceksiniz. Bilim insanının hayali cahil insanın hülyası vardır. Bizim bilgimizle sizin hayaliniz birleşecek bir macera olan müzik eğitimi macera olmaktan çıkıp, sıkışmış dünyamızda size hayat verecektir.

Kurumumuza AKM’den, TRT’den, konservatuarlardan da öğrenciler gelmekte, Evrensel Sanatlar içinde yer alarak kendilerini geliştirmektedirler. Sizlerde yaşlarınız ve meslekleriniz ne olursa olsun Evrensel Sanatlar’ın birikim ve eylem birliği içinde yer alabilir ve müziğin anlamlarında yaşayabilirsiniz.

Scroll to Top